Audatex Systems, s.r.o. je dceřinou společností Audatexu Holding GmbH, který dnes patří společnosti Solera Inc.( San Diego, U.S.A.). Solera Inc. je významným poskytovatelem technologií ,služeb a konzultací v oblasti procesů zaměřených na likvidaci pojistných událostí na vozidlech v USA a je veřejne obchodovatelnou společností na burze NYSE. Centrála společnosti Audatex se nachází ve švýcarském Curychu. Prostřednictvím svých dceřiných společností a licenčních partnerů operuje dnes Audatex v nejvýznamnějších evropských zemích, v Jižní Africe, na Středním východě, v Japonsku, Brazílii a Mexiku. Tisíce zákazníků Audatexu oceňují jeho kvality: bezkonkurenční grafiku, logistiku oprav a rozsáhlou databázi.
Audatex je vedoucí firmou ve své oblasti v každé zemi, ve které vyvíjí své aktivity.

Myšlenka automatizovaného výpočtu nákladů na opravy vznikla počátkem šedesátých let minulého století v severoněmeckém městě Minden (Audatex = Autos, daten, expertisen). K celosvětovému rozšíření systému přispěla druhá největší záložní pojišťovna na světě Swiss Re (Schweizer Rückversicherung), Zürich, která
společnost Audatex vlastnila do roku 1998. Významnou kapitolu v historii firmy představuje období let 1998 až 2006 ,kdy se Audatex jako součást divize Claims Services Group společnosti ADP ( Automatic Data Processing Inc., New Jersey,U.S.A.), začal měnit na poskytovatele komplexních služeb pro podporu likvidace pojistných událostí na vozidlech.